ua1905ua
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Ûmit Davala Gs Tv´ye Konustu

YazarMesaj
ua-galatasaray-muhabir

ua-galatasaray-muhabir

Erkek Mesaj Sayısı : 121
Hangi Takimi Tutuyorsun : galatasaray

Ûmit Davala Gs Tv´ye Konustu Empty
MesajKonu: Ûmit Davala Gs Tv´ye Konustu   Ûmit Davala Gs Tv´ye Konustu I_icon_minitimeCuma Haz. 20, 2008 2:48 am

Ûmit Davala Gs Tv´ye Konustu Umitdavala

Ümit Davala GSTV'ye Konuştu

Galatasaray’da oynadığı dönemde büyük başarılara imza atan ve önümüzdeki sezon yeni teknik direktör Michael Skibbe’nin yardımcılığını üstlenen Ümit Davala, GS TV’ye önemli açıklamalarda bulundu…

"Şu anda duygularım çok farklı.Galatasaray’da doğdum.Yaklaşık 7 senem Galatasaray’da geçti ve çok büyük başarılara imza attık takım halinde. Şu anda yeni bir görevim var; antrenörlük yapacağım. O yüzden futbolcu olduğum zamanki başarımı inşallah antrenörlük hayatımda burada devam ettirmek istiyorum, o yüzden buradayım.

Skibbe ile daha önce tanışmamıştık. Saha içerisinde iki rakip olarak tabii ki karşılaştık ama ilk defa burada bir konuşma fırsatı bulduk. Tanıştık, konuştuk, her şey kafamıza yattı ve mukaveleyi imzaladık. İnşallah önümüzdeki sezon için herkese hayırlı uğurlu olur. Her zaman olduğu gibi yine Galatasaray’ın başarısı için ter dökeceğiz ve varımızı yoğumuzu ortaya koyacağız.

Tabii ki Ümit Milli Takım teknik direktörlüğü büyük bir olay Türkiye’de, çünkü sürekli genç oyuncularla çalışma ortamı içerisindeyiz. Ama bunu Galatasaray’da da bulabilirim diye düşündüm. Çünkü Galatasaray, Türkiye’nin en büyük camialarından birisi, belki de en büyüğü. O yüzden çalışma fırsatı bulduğum için bu tercihi yaptım. Galatasaraylı olduğum için bu tercihi yaptım. Burada da gençler var, altyapı çalışmaları son seviyede ve zaten her sene bu ligde görülüyor, Galatasaray altyapısı çok önemli gençler yetiştirdi. Aynı şekilde inşallah bu sene de aynen devam etmeyi düşünüyoruz. Zaten futbolcuların çoğu ile tanışıyorum ve birlikte oynadığım futbolcular var. Şu anda benim eski Ümit Milli Takımı'nda bulunan futbolcular var, çok iyi tanıdığım futbolcular var, o yüzden benim için çok büyük bir zevk olacak burada çalışmak. İnşallah hayırlısı olur.
http://www.ua1905ua.forummum.com/
ua-galatasaray-muhabir

ua-galatasaray-muhabir

MesajKonu: Ûmit Davala Gs Tv´ye Konustu   Ûmit Davala Gs Tv´ye Konustu I_icon_minitimeCuma Haz. 20, 2008 2:50 am

Bizim amacımız Türk futboluna buradan önemli oyuncular kazandırmaktır. Bu her kulübün görevidir, sadece Galatasaray’ın görevi değildir. Türk Milli Takımı gördüğünüz gibi şu anda Avrupa Şampiyonası’nda çok iyi işler yapıyor. Gençlerden kurulu bir milli takımız ve bunu Türkiye devam ettirmeli. O yüzden bizim burada gençlerle çalışmamız ve tecrübelilerle çalışmamız iyi bir karışım. İyi bir ekip oluşturup inşallah burada başarılı olacağız. Avantajımız Skibbe’nin ve benim ya da teknik ekibin genç olması, o yüzden genç futbolcuları çok iyi anlayabiliyoruz. Ben çok iyi anladığımı düşünüyorum çünkü futbolu yeni bırakmış birisi olarak onlarla birlikte burada neler hissettiklerini ve neler yaşadıklarını çok iyi anlayabilecek biri olduğumu düşünüyorum. O yüzden inşallah her şey çok güzel olacak.

Benimle birlikte çalışan futbolcular zaten nasıl bir tip teknik direktör olduğumu biliyorlar. Yeri geldiği zaman hem arkadaş hem dost, hem ağabey, yeri geldiği zaman hoca ve bir danışman olarak görüyorlar beni. Benimle çalışan ekibin büyük bir zevk aldığını düşünüyorum. O yüzden aynı şekilde sayın Skibbe ile birlikte aynı ortamı sağlamak tabii ki bizim ilk amacımızdır.
ua-galatasaray-muhabir

ua-galatasaray-muhabir

MesajKonu: Ûmit Davala Gs Tv´ye Konustu   Ûmit Davala Gs Tv´ye Konustu I_icon_minitimeCuma Haz. 20, 2008 2:51 am

Galatasaray için her sezon şampiyonluk iddiası ile çıkılan sezondur. Şampiyon olmak için çıkıyoruz buraya ve her türlü başka derece burada başarısızlık olarak adlandırılır. O yüzden bizim Galatasaray’da tek amacımız şampiyon olmaktır. Avrupa’da neler yapabileceğimiz çok önemlidir. Ağustos’ta Şampiyonlar Ligi ön eleme maçları oynanacak ve bu ligler başlamadan önce bir sınav olacak bizim için. O yüzden ne kadar çok hazırlık maçı alırsak ve ne kadar çok takımı tanırsak o kadar çok daha iyi olur hem bizim için hem Galatasaray için. Önemli olan tabii ki ilk etapta Şampiyonlar Ligi'nde yerimizi almak. Sonrasında hedefler tek tek koyulur ve tek tek o hedeflere ulaşılmaya çalışılır.

Almanya futbolu ile Türk futbolu birbirine çok yakındır.Yani birçoğu Almanya’dan geldi Türkiye Ligi'nde oynuyor; kimi Almanya’ya gitti orada oynuyor, ya da yabancı ülkelere gidiyorlar. Almanya’da teknik direktörler tarafından çok ilgi duyulan bir ligdir Turkcell Süper Lig... Sonuçta Galatasaray da son senenin şampiyonu ve sürekli Avrupa’da ses getiren bir ekip. O yüzden ilgi büyük olduğu için Almanlar tarafından bu 6. teknik direktörün Skibbe’nin olması bence çok büyük bir olay değil. Önceden dediğiniz gibi çok başarılı olmuş teknik direktörler var, çünkü Türk futbolunu çok iyi tanıdıkları için, Galatasaray’ı çok iyi tanıdıkları için, çok iyi analiz ettikleri için aynısının bu sezon da gerçekleşeceğini düşünüyorum. Şöyle bir avantajımız olduğunu düşünüyorum: Kulübü tanıyan birçok insan var burada bizimle birlikte, hep beraber gerçekleştirmeye çalışacağız.
ua-galatasaray-muhabir

ua-galatasaray-muhabir

MesajKonu: Ûmit Davala Gs Tv´ye Konustu   Ûmit Davala Gs Tv´ye Konustu I_icon_minitimeCuma Haz. 20, 2008 2:51 am

Daha önce beraber oynadığım arkadaşlarım bana alışıklar, sonuçta ben iki yıldır Ümit Milli Takım'ın hocalığını yapıyorum. Oyuncularla görüştüm, genç oyuncular olsun tecrübeli oyuncular olsun artık bu konumu onlar da benimsediler. Ben şu anda hocayım, buraya oyuncu olarak gelmedim. O yüzden varımızı yoğumuzu tabii ki buradaki idman programlarını maç programlarını oyuncuların rahat etmelerini, performanslarını arttırmaları için ortaya koyacağız. Bunu da en iyi şeklide yapmaya çalışacağız.

Avrupa maçlarında en iyi tecrübeye sahip eski oyunculardan biriyim ben burada, şu anda da teknik adam olarak. Birçok tecrübeye sahip olduk burada, yani şu ana kadar Galatasaray‘la birlikte 50’nin üstünde Avrupa maçına çıktım, bu büyük bir tecrübedir. Aynı tecrübeyi tabii ki gençlere aktarmak, gençleri bu şekilde hazırlamak ve neye dikkat etmeleri gerektiğini nasıl başarılı olacağımızı aktarmak bizim görevimizdir. Çünkü biz bunları önceden yaşadık ve aynı şekilde burada antrenör olarak devam ettirmek istiyoruz.
ua-galatasaray-muhabir

ua-galatasaray-muhabir

Tabii ki Skibbe’ye her konuda yardımcı olmaya çalışacağım. O da benimle birlikte çalışmaktan çok mutlu olduğunu dile getirdi. Benim Süper Ligi biliyor olma avantajımı kullanacak, öyle bir konuşmamız oldu. Ben de bütün birikimlerimi, tecrübelerimi, Türkiye Ligi ile ilgili, oyuncularla ve Galatasaray’la ilgili her şeyi en iyi şekilde aktarmaya çalışacağım.

Basın toplantısında da söylediğim gibi Galatasaray’daki başarılarımı, oyuncu olarak elde ettiğim başarıları yardımcı antrenör olarak da yaşamak istiyorum. Çok güzel yıllarım geçti burada, birçok başarılara imza attık, sürekli başarılıydık, başarısızlık diye bir kelime yoktu bizim kelime haznemizde. O yüzden aynı şekilde antrenör olarak da burada aynı başarıyı aynı eski Galatasaray’ı görmek istiyorum ve gerçekten bunu yapabileceğimize yürekten inanıyorum.

Ûmit Davala Gs Tv´ye Konustu
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-